پارلمان زباله نوزاد کنترل انتقال بیمارستان

پارلمان: زباله نوزاد کنترل انتقال بیمارستان کیسه زباله نوزاد تازه متولد شده اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی کشف حیات فرازمینی

ناسا اعلام کرده که روز پنجشنبه(۲۳ آذر) جهت اعلام آنچه پربارترین کشف فضایی تاریخ خوانده شده است نشستی خبری خواهد داشت. از آنجایی که این کشف به یافته‌های تلسکوپ ف

کشف حیات فرازمینی

کشف حیات فرازمینی

عبارات مهم : سیاره

ناسا اعلام کرده که روز پنجشنبه(۲۳ آذر) جهت اعلام آنچه پربارترین کشف فضایی تاریخ خوانده شده است نشستی خبری خواهد داشت. از آنجایی که این کشف به یافته های تلسکوپ فضایی کپلر متعلق است خیلی ها جهت این نشست و احتمال کشف حیات فرازمینی هیجان زده هستند.

ناسا قرار است از یافته هایی پرده برداری کند که جهت نخستین بار در دنیا به وسیله یک سیستم هوش مصنوعی رصد شده است هست. هوش مصنوعی گوگل یا Google AI با بررسی تصویرهای به دست آمده از تلسکوپ فضایی کپلر به داده هایی دست یافته که تا پیش از این سابقه نداشته است.

کشف حیات فرازمینی

سیستمی که این کشف بزرگ با کمک آن انجام شده، ماشین «هوش مصنوعی» گوگل نام گرفته هست. کار این سامانه پیدا کردن الگوریتم هایی است که با کمک آن بتوان داده های به دست آمده از کپلر را با دقت بیشتری آنالیز کرد.

این هوش مصنوعی توانایی یادگیری دارد و بخش های متفاوت آن با سامانه ای مشابه سیستم عصبی بدن انسان به هم متصل می شوند. این سیستم گوگل تمام بخش های ماشین را در آن واحد متصل به هم نگه می دارد و اطلاعات را با سرعت و دقت بیشتری انتقال یافته می کند. ضمن اینکه، سیستم از غلط های درس می گیرد و می تواند راه حل جدیدی جهت پرسشها ناگهانی سیستم پیدا کند، بدون اینکه به اپراتوردیگری وصل باشد.

ناسا اعلام کرده که روز پنجشنبه(۲۳ آذر) جهت اعلام آنچه پربارترین کشف فضایی تاریخ خوانده شده است نشستی خبری خواهد داشت. از آنجایی که این کشف به یافته‌های تلسکوپ ف

یکی از بااهمیت ترین کارهای تلسکوپ کپلر خیره شدن به کهکشان راه شیری هست. هرچقدر وقت این کار زیاد کردن یابد، نور بیشتری به تلسکوپ می رسد و این به معنای جذب تعداد بیشتری داده جهت دانشمندان هست. در میان این داده ها مشخصه هایی از نور سیاره های کوچک تر – که مثل سیاره زمین نور یک ستاره را بازتاب می دهند – به چشم می خورد. ممکن است در این سیاره ها موجوداتی باهوش وجود داشته باشند ولی بررسی دقیق علائم احتمالی الگوریتم های پیچیده ای را می طلبد که جهت رسیدن به این نشانه یا باید از ابرکامپیوترها جهت محاسبات استفاده کرد یا از مرحله دریافت داده تا آخر محاسبات را به یک سیستم خودکار سپرد. ماموریت کپلر مطالعه روی سیاره هایی با دمای بالاست که در یک محدوده مشخص از کهکشان است.

در این بخش، احتمال وجود زندگی از جاهای دیگر زیاد هست. سیاره هایی که کپلر به طور مشخص روی ارزش تمرکز کرده، سیاره های کوتوله سری M نامیده می شوند. زیاد وقت دانشمندان هم اکنون روی شناسایی و پژوهش روی احتمال وجود حیات روی این سیاره های کوچک و چگونگی چرخش آنها به دور ستاره مادرشان است.

خبرآنلاین

کشف حیات فرازمینی

واژه های کلیدی: سیاره | سیستم | تلسکوپ | هوش مصنوعی | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs