پارلمان زباله نوزاد کنترل انتقال بیمارستان

پارلمان: زباله نوزاد کنترل انتقال بیمارستان کیسه زباله نوزاد تازه متولد شده اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار پزشکی نگرانی از رواج استفاده از رحم اجاره‌ای در کشور

رییس انجمن متخصصان زنان، مامایی و نازایی نسبت به تبدیل شدن استفاده از رحم اجاره‌ای به فرهنگ در کشور ابراز نگرانی کرد.

نگرانی از رواج استفاده از رحم اجاره‌ای در کشور

نگرانی از رواج استفاده از رحم اجاره ای در کشور

عبارات مهم : اجاره

رییس انجمن متخصصان زنان، مامایی و نازایی نسبت به تبدیل شدن استفاده از رحم اجاره ای به فرهنگ در کشور ابراز نگرانی کرد.

اعظم سادات موسوی؛ رییس انجمن متخصصان زنان، مامایی و نازایی در گفت وگو با ایلنا، با بیان اینکه در هیچ جای دنیا استفاده از رحم اجاره ای یک خواسته دلخواه نیست، گفت: استفاده از رحم اجاره ای در تمام دنیا در صورت شرایط خاص انجام می شود و شرکت بهداشت جهانی در شرایطی که مادر به دلایل خاصی رحمش را از دست داده باشد، اجازه استفاده از رحم اجاره ای را می دهد.

نگرانی از رواج استفاده از رحم اجاره‌ای در کشور

او با اشاره به شرایط مادر جهت استفاده از رحم اجاره ای ادامه داد: زنان تنها در صورت از دست دادن رحم خود بر اثر بیماری، نداشتن رحم به طور مادرزادی، آسیب رحم بر اثر سقط های مکرر و یا انجام پیوند کبد اجازه استفاده از رحم اجاره ای را دارند.

رییس انجمن متخصصان زنان، مامایی و نازایی تصریح کرد: زنانی می توانند از رحم اجاره ای استفاده کنند که با وجود بیماری ولی عمر طبیعی جهت او از سوی دکتر آینده نگری شده است هست، در غیراینصورت اجازه استفاده از رحم اجاره ای را ندارند.

رییس انجمن متخصصان زنان، مامایی و نازایی نسبت به تبدیل شدن استفاده از رحم اجاره‌ای به فرهنگ در کشور ابراز نگرانی کرد.

موسوی با اشاره به معاهده بین درخواست کننده رحم اجاره ای و صاحب رحم، خاطرنشان کرد: طبق قانون باید یک معاهده ای بین آنها منعقد شود تا بعدها از لحاظ حقوقی و عاطفی جهت طرفین مشکلی ایجاد نشود.

او با اشاره به استفاده از رحم اجاره ای در کشور عزیزمان ایران تصریح کرد: در کشور عزیزمان ایران نیز بیمارانی هستند که به دلایل متفاوت از رحم اجاره ای استفاده می کنند از جمله بیماری که به علت سرطان رحم خود را از دست داده بود و خواهرش رحم خود را جهت بارداری در اختیارش قرار داد.

رییس انجمن متخصصان زنان، مامایی و نازایی ادامه داد: زنانی که داوطلب هستند در مراکز نازایی عضویت می کنند، سپس از نظر سلامت بررسی می شوند و یک قرارداد رسمی در مرکز نازایی بین دو طرف منعقد و براساس آن حق و حقوق دو طرف مشخص و اگر مبلغی نیز تعیین شده است باشد، بر طبق قرارداد پرداخت می شود.

نگرانی از رواج استفاده از رحم اجاره‌ای در کشور

موسوی در پاسخ به این پرسش که آیا استفاده از رحم اجاره ای در کشور عزیزمان ایران آمار بالایی دارد یا نه گفت: آمار دقیقی در این زمینه ندارم، ولی به هر حال تجربه زیادی در این مورد وجود دارد و ما امیدواریم که این اتفاق به یک فرهنگ در جامعه ما تبدیل نشود.

واژه های کلیدی: اجاره | انجمن | ایران | استفاده | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs